گزارش کارآموزی نحوه اجرای ساختمانها و ساختمانهای بتنی

مطالب دیگر:
📚فیلم آموزشی فتوشاپ برای شروع - 18 - 2 Retouch, Part 📚فیلم آموزشی فتوشاپ برای شروع - 19 - Saving and Printing📚فیلم آموزشی فتوشاپ برای شروع - 20 - Basic Compositing📚فیلم آموزشی فتوشاپ برای شروع - 21 - Bonus Lesson Shape Layers📚نمونه پروژه برنامه ریزی استراتژیک با کلیه محاسبات کمی📚مجموعه کامل فتوشاپ برای شروع📚نمونه پروژه برنامه ریزی استراتژیک یک شرکت خودروسازی با کلیه محاسبات کمی📚پاورپوینت روش های اختلاط بتن📚پاورپوینت مطالعه کانسپت - مقدمات طراحی 2📚آبجکت روشنایی📚پاورپوینت درز انبساط در ساختمان📚پاورپوینت صفر تا صد پانل های سه بعدی📚پاورپوینت تحلیل 5 مورد بیمارستان و اورژانس 📚نمونه پرسشنامه رنگ در ارتقا کیفیت فضای شهری📚نمونه پرسشنامه مناسب سازی فضای شهری برای سالمندان📚نمونه پرسشنامه شناخت فضای شهری - سری اول📚نمونه پرسشنامه شناخت فضای شهری - سری دوم📚نمونه پرسشنامه شناخت فضای شهری - سری سوم📚پاورپوینت دیابت📚پر فشاری خون ( فشار خون بالا )
گزارش کارآموزی نحوه اجرای ساختمانها و ساختمانهای بتنی|600638|lbt
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان گزارش کارآموزی نحوه اجرای ساختمانها و ساختمانهای بتنی را مشاهده می نمایید.

دانلود

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات:83

خلاصه ای درباره کارهای عمومی ساختمان

1- دیوار چینی اطراف زمین (محصور کردن)

2- خاکبرداری پی (شا لوده­ها و شناژها)

3- آماده سازی بستر (شفته ریزی یا بتن مگر)

4- آجر چینی ( قالب بندی)

5- آرماتور بندی و نصب صفحه ستونها ( بیس پلیت ها )

6- بتن ریزی پی

7- نگهداری بتن پی

8- نصب اسکلت فلزی

9- اجرای سقف تیرچه بلوک

10- نگهداری بتن سقف

11- دیوارچینی داخلی

فصل اول :

دیوارچینی اطراف زمین ( محصور کردن )

1- آب پاشی بر روی آجرها یا در اصطلاح غرقاب نمودن آنها قبل از دیوارچینی موجب استحکام بیشتر دیوار میگردد . آجرهایی که سیراب شده باشند آب ملات ماسه سیمان را جذب نکرده و موجب افت کیفیت آن نمیشود.

2- در صورتی که از آجرهای باقی مانده استفاده میکنید توجه داشته باشید که استفاده از آجرهای نیمه به یکپارچگی دیوار صدمه میزند. در یک دیوار مطمئن میبایست در هر ردیف (رج) تنها در صورت نیاز از یک نیمه برای به پایان بردن آن ردیف (رج) استفاده شود.

3- اجرای ستونهای نگهدارنده بتنی در فواصل منظم در صورتی که با رعایت اصول فنی نباشد کارایی مناسب نخواهد داشت. نکاتی که به طور حتم باید در اجرای ستونهای نگهدارنده بتنی رعایت شوند به شرح زیر می باشند:

الف- به هیچ وجه نباید از دیوار آجری نامنظم دو طرف دیوار به عنوان قالب استفاده نمود.

ب- باید قبل از اجرای دیوار ستونهای نگهدارنده بتنی اجرا شوند و دو طرف ستونهای بتنی قالب بندی شوند.

ج- برای اتصال ستون های بتنی نگهدارنده با دیوار آجری باید از میلگرد های افقی استفاده نمود. می توان در هنگام اجرای دیوار نیز زائده های منظم بتنی در دیوار ایجاد نمود.

بیاموزیم: بجای استفاده از ستون­های نگهدارنده بتنی می توان با افزایش ضخامت دیوار آجری در فواصل منظم و مناسب ( حداکثر 4 متر) پایداری دیوار را به نحو بهتری تامین نمود و یا از ستون ها نگهدارنده پیش ساخته فلزی با ددستک ها مناسب استفاده نمود.

فصل دوم :

خاکبرداری

آغاز هر کار ساختمانی با خاکبرداری شروع میشود . لذا آشنایی با انواع خاک برای افراد الزامی است.

الف) خاک دستی : گاهی نخاله های ساختمانی و یا خاکهای بلا استفاده در محلی انباشته (دپو) می­شود و بعد از مدتی با گذشت زمان از نظر ها مخفی میگردد. معمولا این خاکها که از لحاظ یکپارچگی و باربری جزء خاکهای غیرباربر دسته بندی میشوند در زمان خاکبرداری برای فونداسیون ساختمان ما دوباره نمایان میشوند. باید توجه نمود که این خاک قابلیت باربری ندارد و میبایست بطور کامل برداشت شود. شناختن خاک دستس بسیار آسان است، وجود قطعات و اجزای دست ساز بشر مانند آجر، موزاییک، پلاستیک و ... در خاک نشان دهنده دستی بودن خاک است.

ب) خاک نباتی : خاک های فرسوده و یا نباتی سطحی به خاکهایی گفته میشود که ریشه گیاهان در آن وجود داشته باشد این خاک برای تحمل بارهای وارده از طرف سازه مناسب نمی­باشد. برای شناختن خاکهای نباتی کافی است به وجود ریشه درختان و گیاهان – برگهای فرسوده و سستی خاک توجه شود. این خاک با فشار انگشتان فرو می­رود.